Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Laser Frakcyjny CO2

 

Laser frakcyjny CO2 z systemem frakcjonującym DEEPER jest najnowocześniejszym rozwiązaniem optycznym pozwalającym na precyzyjny podział promienia lasera CO2 na wiązki mikroskopijnych rozmiarów. Te mikropromienie punktowo uszkadzają naskórek, pozostawiając obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu regeneracji tkanki po kolumnowej waporyzacji (ablacji) co daje lepszy efekt estetyczny. W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroplasty. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry - efekt liftingu - wszędzie, gdzie jest to konieczne: twarz, szyja, dekolt, brzuch, ramiona itp.

 

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 obejmują:

 • Zmarszczki i zwiotczenie skóry, odmładzanie skóry,

 • Zmarszczki wokół oczu, worki pod oczami,

 • Usuwanie blizn po trądziku,

 • Rozszerzone pory, zaskórniki,

 • Blizny po zabiegach chirurgicznych i pourazowe,

 • Rozstępy,

 • Zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy,
  plamy starcze, dyschromie,

 • Niejednolity odcień skóry,

 • Uszkodzenia słoneczne,

 • Szorstka skóra,

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym kremem z lignokainą (EMLA), który nakładamy na 45-60min przed zabiegiem.

Bezpośrednio po nim, przez dwie trzy godziny, pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres około 7 dni występuje przemijający rumień i obrzęk. Może pojawić się również niewielkie czasowe przyciemnienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni oraz powierzchowne złuszczanie naskórka, które jest efektem procesu odnowy.

Mężczyźni przed zabiegiem powinni się ogolić 24 godz. wcześniej, aby skóra tuż przed zabiegiem nie była podrażniona goleniem.

W dniu po zabiegu stosujemy tylko zimne okłady i kremy kojące zalecone przez lekarza.
Od następnego dnia - mycie wodą i mydłem do skóry wrażliwej oraz częste smarowanie kremem kojącym. Ponadto przed i po zabiegach stosujemy kremy z filtrem w ciągu dnia.

Typowa procedura w zależności od wskazań i efektów składa się z 2-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia problemu wizyty są ustalane indywidualnie przez lekarza.

Główną zaletą lasera frakcyjnego CO2 jest niewątpliwie usuwanie blizn po trądziku i po zabiegach chirurgicznych.

Leczenie laserem frakcyjnym CO2 poprawia jędrność i napięcie skóry - redukuje bruzdy i zmarszczki, zmniejsza poszerzone pory, usuwa zagłębienia powstałe na skutek bliznowacenia. Skóra pod wpływem leczenia laserem frakcyjnym staje się delikatniejsza, wyrównuje się kolorystyka. Rezultaty zabiegu pojawiają się stopniowo.

Efekty terapii frakcyjnej są długotrwałe. W przypadku odnowy skóry widoczne nawet po kilku latach od zabiegu, a w przypadku blizn praktycznie niezmienne.

Polityka plików cookie

Zapoznaj się z polityką plików cookies.

Czy akceptujesz?